CLASS 5A

First round

Friday, Nov. 2

Regis Jesuit 48, Smoky Hill 14

Fairview 31, Denver East 7

Legacy 33, Mullen 24

Highlands Ranch 28, Doherty 7

Arvada West 25, Legend 7

Cherokee Trail 37, Poudre 31, 2 OT

Saturday, Nov. 3

Lakewood 31, Arapahoe 10

Castle View 35, Fountain-Fort Carson 20

Second round

Thursday, Nov. 8

Ralston Valley 52, Cherokee Trail 0

Friday, Nov. 9

Valor Christian 44, Regis Jesuit 6

ThunderRidge 30, Fairview 13

Eaglecrest 48, Lakewood 15

Columbine 49, Highlands Ranch 7

Cherry Creek 41, Castle View 14

Saturday, Nov. 10

Grandview 45, Legacy 21

Pomona 34, Arvada West 7

Quarterfinals

Friday, Nov. 16

Valor Christian 34, ThunderRidge 7

Columbine 41, Pomona 14

Cherry Creek 24, Ralston Valley 16

Saturday, Nov. 17

Grandview 26, Eaglecrest 22

Semifinals

Friday, Nov. 23

Cherry Creek 10, Columbine 7

Saturday, Nov. 24

Valor Christian 31, Grandview 29

Championship

Saturday, Dec. 1

At Broncos Stadium at Mile High

Cherry Creek (12-1) vs. Valor Christian (13-0), 2:30 p.m.

CLASS 4A

First Round

Friday, Nov. 9

Pine Creek 50, Heritage 0

Montrose 26, Dakota Ridge 14

Fruita Monument 31, Grand Junction Central 14

Loveland 45, Rampart 14

Saturday, Nov. 10

Skyline 32, Pueblo West 23

Chatfield 10, Broomfield 7

Ponderosa 50, Longmont 21

Greeley West 35, Standley Lake 31

Quarterfinals

Friday, Nov. 16

Montrose 28, Greeley West 14

Saturday, Nov. 17

Skyline 21, Pine Creek 20

Ponderosa 31, Chatfield 24

Loveland 43, Fruita Monument 7

Semifinals

Saturday, Nov. 24

Skyline 32, Ponderosa 0

Loveland 42, Montrose 0

Championship

At Broncos Stadium at Mile High

Saturday, Dec. 1

Loveland (13-0) vs. Skyline (10-3), 11 a.m.

CLASS 3A

First round

Friday, Nov. 9

Harrison 34, Holy Family 28

Green Mountain 33, Thomas Jefferson 14

Pueblo East 35, Lewis-Palmer 21

Saturday, Nov. 10

Palisade 38, Fort Morgan 7

Mead 56, Evergreen 14

Palmer Ridge 41, Pueblo South 7

Erie 40, Durango 0

Discovery Canyon 34, Frederick 31, 2 OT

Quarterfinals

Friday, Nov. 16

Erie 34, Green Mountain 0

Saturday, Nov. 17

Palisade 27, Mead 21

Palmer Ridge 51, Harrison 14

Pueblo East 42, Discovery Canyon 0

Semifinals

Saturday, Nov. 24

Palmer Ridge 42, Palisade 7

Pueblo East 35, Erie 17

Championship

At Neta and Eddie DeRose Thunderbowl, Pueblo

Saturday, Dec. 1

Pueblo East (11-2) vs. Palmer Ridge (11-2), 1 p.m.

CLASS 2A

First round

Friday, Nov. 2

Bayfield 19, Montezuma-Cortez 14

Saturday, Nov. 3

Faith Christian 9 Kent Denver 7

La Junta 40, Berthoud 6

Salida 33, Aspen 20

Basalt 26, D'Evelyn 14

Platte Valley 45, Delta 21

Rifle 27, Eaton 0

Resurrection Christian 28, Alamosa 6

Quarterfinals

Saturday, Nov. 10

Faith Christian 21, Bayfield 13

La Junta 20, Salida 0

Platte Valley 46, Basalt 9

Resurrection Christian 21, Rifle 14

Semifinals

Saturday, Nov. 17

La Junta 20. Faith Christian 14

Sunday, Nov. 18

Platte Valley 21, Resurrection Christian 14

Championship

Saturday, Nov. 24

At Neta and Eddie DeRose Thunderbowl, Pueblo

La Junta 7, Platte Valley 3

CLASS 1A

First round

Friday, Nov. 2

Colorado Springs Christian 51, Monte Vista 30

Saturday, Nov. 3

Limon 33, Highland 0

Meeker 12, Holyoke 7

Florence 29, Wray 23

Strasburg 41, Buena Vista 0

Burlington 21, Paonia 13

Centauri 41, Crowley County 0

Peyton 22, Platte Canyon 8

Quarterfinals

Saturday, Nov. 10

Limon 42, Meeker 8

Colorado Springs Christian 13, Florence 10

Strasburg 42, Burlington 0

Centauri 10, Peyton 7

Semifinals

Saturday, Nov. 17

Limon 36, Colorado Springs Christian 0

Strasburg 44, Centauri 22

Championship

Saturday, Nov. 24

Limon 13, Strasburg 7

EIGHT-MAN

First round

Friday, Nov. 2

West Grand 68, Front Range Christian 12

Holly 42, Sargent 36

Saturday, Nov. 3

Pikes Peak Christian 52, Vail Christian 16

Rangely 14, Akron 6

Hoehne 50, Dayspring Christian 24

Sedgwick County 46, Simla 6

Caliche 40, Fowler 0

Merino 40, Mancos 0

Quarterfinals

Friday, Nov. 9

Pikes Peak Christian 29, West Grand 28

Saturday, Nov. 10

Hoehne 36, Rangely 22

Sedgwick County 28, Caliche 16

Merino 36, Holly 22

Semifinals

Saturday, Nov. 17

Hoehne 50, Pikes Peak Christian 8

Sedgwick County 32, Merino 0

Championship

Saturday, Nov. 24

Sedgwick County 58, Hoehne 14

SIX-MAN

First round

Friday, Nov. 2

Arickaree/Woodlin 56, Genoa-Hugo 7

Saturday, Nov. 3

Stratton/Liberty 68, Manzanola 0

Granada 40, Mountain Valley 7

Otis 56, Cotopaxi 6

Peetz 64, Flagler/Hi-Plains 7

Prairie 50, Idalia 34

Fleming 32, Cheyenne Wells 20

Kit Carson 50, North Park 9

Quarterfinals

Saturday, Nov. 10

Stratton/Liberty 66, Granada 22

Peetz 84, Otis 78

Arickaree/Woodlin 36, Prairie 16

Kit Carson 54, Fleming 22

Semifinals

Saturday, Nov. 17

Stratton/Liberty 59, Peetz 20

Kit Carson 44, Arickaree/Woodlin 14

Championship

Saturday, Nov. 24

Stratton/Liberty 57, Kit Carson 18